Võib öelda, et iga tootja, disainer, müügimees jne, kelle müüdavad esemed on valmistatud nahast, lubab esimese asjana, et need on kauakestvad. Nii ongi, aga selleks peab ka ise veidi vaeva nägema. Väga oluline osa on nende toodete eest hoolitsemisel. Kergelt niisutatud lapiga mustuse eemaldamine ja spetsiaalse vahendiga hooldamine tasuks ikkagi võtta aeg-ajalt oma päevaplaani osaks, kuid põhjalikum hooldus tasuks teha vähemalt aastas korra. Aga kuidas seda teha?
Enne selle küsimusega tegelemist tuleb selgeks teha, millisest nahast on antud toode valmistatud. Nahka on vaja puhastad ja hooldada kindlale nahatüübile vastavate vahenditega.
Taimparknahk
Seda sorti naha parkimisel on lähtutud igivanadest traditsioonidest. Selle juures on kasutatud tanniine, mis esinevad looduslikult palju taimede koores, viljades, kaunades, tüves ja lehtedes. Selle tootmine vajab küll suuremat pühendumust, kuid võrreldes kroomnaha saamisega on taimselt pargitud naha ökoloogiline jalajälg oluliselt väiksem. Väga tihti kasutatakse taimparknahka kirjeldades sõnu nagu vastupidav, hingav, audentne, kvaliteetne, väärikalt vananev.
Taimparknahka on kõige parem parem puhastada lihtsalt puhta leige veega niisutatud lapiga. Rõhk on sõnal niiske, kuna liiga märja lapiga või käsnaga mustuse kallale asudes võib jätta esemele veel suurema pleki kui seal enne oli, nimelt imab seda sorti nahk endasse väga kergelt vedelikke. Kõige kindlam, et nahapinnale laike ei tekiks tasuks lapi või käsnaga käia üle terve toode. Tugevama mustuse eemaldamiseks on olemas ka sobivaid puhastusvahendeid, mille puhul kindlasti järgida eelnevalt väljatoodud ja puhastusvahendi pakendil kirjas olevaid soovitusi.
Pärast eseme kuivamist, mis peab toimuma toatemperatuuril ja päikese eest varjul kohas,tuleb seda sobiva kreemi, palsami või salviga hooldada.Järgi kindlasti ka kasutamisejuhendit, kuid enamasti on asi lihtne, kanna mõõdukas kogus üle terve hoodatava eseme ning selle kuivades hooru kergelt üle puhta pehme lapiga.
Täindamisel…